• |
ide | kryesore

Zgjedhja e kreut të ri të SPAK/ Ambasadorja Kim mbërrin në KLP

-Instant, Lajme, Të fundit


Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar pranë ambienteve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Aty po merren në intervistë kandidatët për kreun e SPAK. Në garë për kreun e SPAK janë Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili.

I pari që u intervistua nga KLP-ja ishte Adnan Xholi. Xholi tha se ai do të çojë para drejtësisë zyrtarë jo mbi bazën e opinioneve, por mbi bazën e fakteve. E në të njëjtën linjë ishte dhe prokurori Altin Dumani. Dumani shtoi se në punën e tij nuk kanë shumë rëndësi emrat, por faktet. Tashmë në pyetje po merret i fundit kandidat Edvin Kondili.


6 Comments

 1. Ja tani do perveshe menget si Arvizuja.
  Intervistat nuk ka pse behen ne KLP.
  Ne rrugen e Elbasanit do ishte me mire. Edhe bisedimet per zgjedhjet atje u bene. Partneret tane kampione te demokracise dolen edhe garant, packa se pastaj kur u ndryshua ligji menjehere pas firmosjes, nuk u erdhi zeri e nuk thane asgje.

 2. kur u stigmatizua me “Non Grata” Sali Berisha më ngjan si ai fëmija i ulur në një kalë që lëkundet. Mbi këtë kalë lëkundës i është bashkuar edhe Ilir Metaj. Të dy njëri pas tjetrit, si dy bizele në një bishtajë. Një kalë lëkundës që vazhdon të lëvizë e të zbavit me idenë se po ecën, por që këmbët i qëndrojnën në vend.

 3. na plasi trapi

  kjo ka hallin e vet, se s’justifikon dot deshtimin total te 3 viteve

  i gjati ka hallin e vet se do me kospit hallet e olsit

 4. Nuk e theu qafen akoma kjo?

  Per 50 vjet nuk rregullohet me sistemi drejtesise.

  Kam nje gjygj deri tani ne shkalle te pare ka 4 vjet…..none ku ta keni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *