• |
ide | kryesore

Donald Trump rikthehet në Youtube

F1, Stil


YouTube ka anuluar ndalimin e tij ndaj Donald Trump dhe ai do të lejohet të postojë video.

Trump u ndalua të postonte në YouTube në prag të 6 janarit, kur ai iu bashkua platformave të tjera si Twitter dhe Facebook mes frikës se llogaria e tij mund të përdoret për të promovuar dhunën. Shumë prej këtyre platformave i kanë kthyer tashmë ndalimet e tyre. Ai është lejuar të kthehet në Facebook, Instagram dhe Twitter. Tani YouTube thotë se do të bëjë të njëjtën gjë dhe ai do të lejohet të postojë përsëri.

“Duke filluar nga sot, kanali i Donald J. Trump nuk është më i kufizuar dhe aftësia për të ngarkuar përmbajtje të reja është rikthyer,” tha Leslie Miller, nënkryetare e Youtube për politikat publike. “Ne vlerësuam me kujdes rrezikun e vazhdueshëm të dhunës në botën reale, duke e balancuar atë me rëndësinë e ruajtjes së mundësisë që votuesit të dëgjojnë në mënyrë të barabartë nga kandidatët kryesorë kombëtarë në prag të zgjedhjeve. “Ky kanal do të vazhdojë të jetë subjekt i politikave tona, ashtu si çdo kanal tjetër në YouTube.”  Ndryshimet vijnë gjithashtu pasi fushatat e tjera fillojnë përpara zgjedhjeve të vitit 2024. Kandidatë të tjerë potencialë po përdorin tashmë YouTube për të postuar video të fushatës dhe përmbajtje të tjera të ngjashme./Lapsi.al

Marrë nga: Independent

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *