• |
ide | kryesore

Tifozët e Arsenal presin rinovimin, Odegaard: “Nuk kam shumë për të thënë”

-Instant, Sport
Odegaard

Dy gola në pesë ndeshje mes Premier League dhe Community Shield. Ky është bilanci i fillimit të sezonit të Martin Odegaard me fanellën e Arsenal. Aktualisht mesfushori norvegjez po zhvillohen negociata për rinovimin me Gunners.


Sipas asaj që raportohet nga Daily Mail, negociatat për rinovimin e Odegaard janë në një fazë të mirë. Norvegjezi është gjithnjë e më i domosdoshëm në mekanizmat e Mikel Arteta. E dëshmojnë nga 37 nga 38 ndeshjet e luajtura në Premier League sezonin e kaluar dhe të shenjuara me 15 gola dhe 8 asiste.Lexo më tej: Odegaard e shumë vuajtje ndaj Palace: Arsenal fiton e arrin City e Brighton në krye

“NUK KAM SHUMË PËR TË THËNË”

Pasi përfundoi me sukses angazhimet e tij me kombëtaren norvegjeze, lojtari i lindur në vitin 1998 foli për çështjen e rinovimit: “Nuk kam shumë për të thënë. Jam i lumtur te Arsenal dhe shpresoj të qëndroj për një kohë të gjatë”, e mbylli Odegaard.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *