• |
ide | kryesore

Xhelal Mziu ka një datë tjetër për zgjedhjet lokale

Lajme, Të fundit

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu në një postim në rrjetet sociale ka sulmuar kandidatin për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliajn, pas deklaratave të këtij të fundit se Kamza nën drejtimin e demokratëve nuk ka pësuar ndryshime.

Gjithashtu Mziu në fund të postimit të tij thekson se zgjedhje në 30 Qershor 2019 nuk ka dhe nuk ka për të patur kurrë, por bën me dije se zgjedhjet reale do të zhvillohen në 20 Tetor 2019.


Më herët këshilltarët e Ilir Metës thanë se Presidenti do të ketë një dekret tjetër për datën e re të zgjedhjeve.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu