• |
ide | kryesore

Qesharake/ Vështirësitë e njerëzve të shkurtër (FOTO)

Pikante

Të jesh shtatshkurtër nuk është aspak komode. Kjo iu detyron të përballeni me situata të sikletshme, duke nisur nga pamundësia për të arritur gjërat nga vendi, e deri tek problemi me fotografitë. Megjithatë, shkenca tregon se personat shtatshkurtër kanë një mal me përfitime, në krahasim me ata që janë të gjatë.

Këtu përfshihen rreziku më i ulët për t’u prekur nga kanceri, jetëgjatësia më e madhe, si dhe niveli më i ulët i stresit. Sidoqoftë, vështirësitë të cilat u cekën më lart janë ilustruar nëpërmjet një kolazhi fotografish, të cilën mund ta ndiqni më poshtë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu