• |
ide | kryesore

Myslim Murrizi pas mbledhjes së Këshillit Politik: Ata janë gjithë kohën bashkë, vetëm orari i gjumit i ndan. Nuk e votojmë marrëveshjen e 5 qershorit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Myslim Murrizi tha në fund të mbledhjes së Këshillit Politik se ekspertët garantuan se nëse më 30 korrik votohen ndryshimet kushtetuese, nuk preket asgjë nga marrëveshja e 5 qershorit. Sipas Murrizit, e vetmja nismë ligjore që ka deformuar demokracinë në Shqipëri, është 21 prilli i vitit 2008, kur shqiptarëve iu mohua e drejta e zgjedhjes.


Pati debat për gardhin, se nuk kemi për cfarë debatojmë aty. Ekspertët thanë se edhe nëse më 30 votohen ndryshimet kushtetuese nuk preket asgjë nga marrëveshja e famshme e qershorit. Kështu që nuk shoh pse nuk vijnë, cfarë kanë, që të na mbushin mendjen edhe neve.


E vetmja nismë ligjore që ka deformuar demokracinë në Shqipëri, është 21 prilli i 2008, që shqiptarëve iu është mohuar e drejta e zgjedhjes. Shqiptarët janë kthyer thjesht në votues, jo zgjedhës. Kështu që ndryshimet rregullojnë demokracinë, votën, aq sa mundet në Shqipëri.

Grupi jonë parlamentar për marrëveshjen e 5 qershorit është shprehur me firmë se nuk e voton. Ata janë gjithë kohën bashkë, vetëm orari i gjumit i ndan”, tha Murrizi.

8 Comments

  1. YMER GELBAZA DHE LYMI FUTEN NJE SHTRAT ME EDI RAMEN -GRUAJA E EDI RAMES KERKON DIVORCIN thotë:

    KY LYMI PO U BENE KONKURENC ,LINDES GRUAS SE EDI RAMES,YMER GELBAZA,KOL SALLAKUT ,CARLO BOLES DHE LORENC VANGJELIT SE KUSH DO TI LEPI BOLET ME FORT EDI RAMES

  2. YMER GELBAZA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES DHE KRISTAQ RAMES,KURSE KOL SALLAKU PUBLIKOJ VIDEO NE SKYPE DUKE MAS**BUAR thotë:

    SA I SHEY ESHTE NE SURRAT KY LYMI-LLUMI,KY LYMI ESHTE EDHE ME O SHEMTUAR SE KOL SALLAKU DHE YMER GELBAZA KELLIRA

  3. O Tigri i Lushnjes, po ti tek listat e hapura apo te mbyllura qofshin, te ciles parti do ta vesh emrin?
    Mut jane edhe PS edhe PD edhe LSI, por te pakten perfaqesojne dike, ata qe kane votuar siglen e tyre. Po ti o Lym, ke perfaqeson, kush ka votuar per ty?

  4. Tutje Lymo se te shqeu lepuri. Mos bej si i pavarur se ti je bashke me Adnorin apo jo? A more ndonje shume te mire tani qe u shite Lymo, te pakten mos te shkoje tradhetija kot. Kujdes, merri leket e premtuara paradhenje se Rama ta fut sic ia ka futur te veteve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu