• |
ide | kryesore

Debati për listat e hapura, PD: Ramës i ra maska, ka tmerr nga koalicioni opozitar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili komentoi qëndrimin e Lulzim Bashës për kushtin për të vijuar dialogun me lista të hapura 100%, vjen një reagim nga Sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes një mesazhi në Twitter, Bardhi thekson se Ramës i ra maska. Ai i bën thirrje kryeministrit që të hap 100 % listat dhe të tërheq amendamentin e njëanshëm për koalicionet.


Reagimi i Bardhit


Edi Ramës i ra maska! Prano hapjen 100 % të listave dhe tërhiq amendamentin e njëanshëm të tmerrit tënd nga koalicioni opozitar. Frika e ER nga zgjedhjet nuk mund të mbajë peng Shqipërinë! #Ditemetemira ✌️

6 Comments

  1. Nuk ka tmerr ai i gjati por ju qe doni kepushe LSI se nuk ua mban te konkuroni vetem se asnjehere nuk keni krijuar fryme te ky popull qe te kete ndryshim pa kete klase politike mizerje.

  2. Me ke ta krijoje frymen ne popull pd me kete ketu apo me saljan . Pervec kesaj ajo qe nuk pertypet eshte se ne te njejtin kualicion jane camet ne dulen e grekut, pa
    me thoni ka bythe te rrije kjo….???

    1. O emigranto, qenja e cameve dhe e grekeve ne te njejtin koalicion me te vertete nuk ka bythe ku te rrije, por eshte nje tregues se sa i afte Rama. Gjithsesi ti shko ndonjehere ne shtepi, mos rri gjithe diten emigrant ne bodrume. Kur te fillosh te kthehesh nga emigracioni, ose e thene shqip kur te dalesh nga bodrumi, do te ta shpjegojne bythen ku rrine camet dhe greket ne nje koalicion.

  3. Djegia e mandateve/ Shehi pranon “dështimin”: Donim të zhvlerësonim Parlamentin, Per shpellkaret loqet e salihut foli dashi

  4. Me vjen per te qeshur kur mundohen te mbulojne ‘ dorezimin ‘ e tyre para alternatives ( te vetmes mundesi ) qe ju la Rama – Murrizi, me shprehje qesharake I RA MASKA RAMES .
    Cfare maske i ra Rames more koqe ? Ai po ju terheq per hunde atje ku do dhe si do ai .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu