• |
ide | kryesore

“Votoni ndryshimin”/ Yuri Kim sqaron urgjentisht deklaratën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri. Kim ka sqaruar deklaratën e saj në rrjetin social të Tëitter-it, duke u shprehur se SHBA nuk mbështet asnjë parti apo kandidat të veçantë. Sipas saj, SHBA-të paralajmërojnë vetëm ata që duan të blejnë votat e qytetarëve për të ndërhyrë në rezultatin e zgjedhjeve.


“Po shoh disa tituj të pavërtetë. Ju lutemi shikoni të gjithë intervistën. Shtetet e Bashkuara NUK mbështesin ndonjë kandidat ose parti të veçantë. SHBA mbështet të drejtën e qytetarëve për të bërë të ditur vullnetin e tyre përmes votës së tyre. SHBA paralajmëron kundër atyre që e mohojnë këtë të drejtë duke blerë vota ose duke frikësuar votuesit,” – shkruan Kim.


Mbrëmjen e së martës në emisionin “Përballë” në RTSH ajo është shprehur se 25 prilli është momenti kur shqiptarët të tregojnë se janë kundër kriminelëve dhe të votojnë për ndryshimin.

“Shqiptarët që takoj kudo në vend më thonë se iu ka ardhur në majë të hundës nga korrupsioni; iu ka ardhur në majë të hundës nga pandëshkueshmëria; iu ka ardhur në majë të hundës nga kriminelët që ulen në parlament. Epo, ky është momenti. Ma tregoni me veprime, tregojeni me veprimet tuaja se e keni seriozisht.

Nuk mund të ndodhë që më kërkoni opinionin tim si Shtetet e Bashkuara, unë jua jap dhe pastaj ju vazhdoni të bëni të njëjtën gjë. Nëse doni ndryshim, votoni për ndryshim. Nëse doni kriminelë, votoni për kriminelë. Por ajo që bëni duhet të përputhet me atë që thoni se doni. Dhe 25 prilli është momenti,” – tha Kim. ©LAPSI.al

18 Comments

  1. Kjo qe beni ju te lapsit eshte krim nje lloje siq e kane ber te gjitha partite Shqiptare ... Dhe Kjo per fate te keq Ka ndodhe Ku do ne bote edhe ate demokratike dhe do vazhdone te ndodhe ndoshta per jet.. Por ti Bushate e ket semundje nga Gjys thotë:

   Kjo e kishte mesazhin e qarte per hajdute e Lis dhe per Ilir Meten dhe Sali Berishen… Mose ke problem Zonja Ambasadore se ne kuptome shtrembimin qe i Ben kocka lepirsit e ilir Metes dhe Lulzim Bashes. Si lapis i Bushati dhe Shullakut dhe te tjer

   1. Kriminilet ne kuvend i futi i droguari.e ke te specifikuar.as nga PD ,as nga LSI nuk kishte kriminel e vrases.sufllaqe per sot ska.te koshi i plehrave do hash sot.

 1. dmth jo vetem e the, por tani po e forcon edhe me 🙂

  ……..warns against those denying this right by buying votes or intimidating voters…..

  termet terme, ku je mer YmerLala Ulsi Manja, Arben Keshi, Nicja, Ndraxhi, Jam Akullore, Emiljano Shullazi ku jeni mer elvis roshrat dhe qazim sejdinrat , ku jeni o qifet e peqinit, ku jeni o dvoran o arben kraja o olsjan cela, o pishtaret e drejtesise se Enver Hoxhes!!!

  dmth Kim fytyrebytha po u thote te kene kudjes o i paralajmeron, moj kimete moj, tom doshi te pordhi ??? apo eshte numri 1 i PSD se gjinush vetullshkurres?

 2. Yuri Kim thote mos voton per kriminele si Sali Ram Ceceni,Lylzime Bosha ,Ilir Muta,etj PeDe dhe LSI Edine Shqiptaret kush jane kriminelet qe vrasin ne mes te bulevardit dhe te hedhin ne ere si ne Gerdec E dine kush vjedh miliona dollare dhe kush genjein sa here hapin gojen…thjesh cecenet, jane kanceri i Shqiperise

  1. “cecent” do te shkerdhejne Ramazanin o klluf. Do jete me mire dhe per ty o kar se do clirohesh nga qirja e truve qe te ka bo Xoni.

  2. O familje shjërdhyn o Corona të pastroftë me krejt familjen dhe farefisin shihet qartë se kush është krinineli e ai është Rama. që ta shkërdhen familjen çdo ditë hu rac e poshtër

 3. – Kimetja llap
  – I gjati telefon
  – Kimetja nuk terhiqet, derisa valixhja te mbushet me $$$
  – I gjati tel alex sorres
  – Kimetja direkt pergenjeshtrimin

 4. O sufllaqe analfabetë!
  Njerëzit nuk i ankohen ambasadores për Sali Berishën por për qeverinë.

  Votoni ndryshimin do të thotë shporreni këtë qeveri që ka vjedhur, mashtruar, kriminalizuar, varfëruar, dhunuar,.

 5. Zonja Kim per 70% te shqipetareve je e pabesueshme
  E ardhmja e Shqiperise jane vetem BE
  Macron dhe Merkel e kuptojne se kush qeveris kete vend mafioz prandaj ja kane mbyllur deren

 6. Hahaha – i iku jeta duke sqaru’ kesaj te shkretes!
  Here topin e ka Llulli, here nje tjeter..

 7. Cfar prisni o popull ,ambasadoria Amerikane po e thot troc : mos votoni Ramen. Ardhia e forcave te armatosura te Amerikes ne 26 Prill nuk eshte rastesi sepse e parashikojne se cfar mund te beje Rama per te mos dorezuar pushtetin me hajdutet e tije

 8. Ajo po e thotë troç, Ka 8 vjet që Sala me Ilir Meten janë në pushtet. Votoni për ndryshimin. Uff. U gabova . Edi Rama ka qenë në pushtet.

 9. po ta duani kete popull mos beni deklarata por bejini qe nga edi rama non grata sekuestrim astesh se llafet i mer era

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.