• |
ide | kryesore

De Laurentiis ‘flak’ Gattuson, sapo doli nga Champions: “Të uroj suksese kudo të shkosh”

-Instant, Sport

Ishte sekreti i Pulcinellas, por tani është krejtësisht zyrtar: Rino Gattuso nuk do të jetë trajneri i Napolit në sezonin 2021/22. Presidenti Aurelio De Laurentiis e ka shkarkuar trajnerin personalisht, menjëherë pas mungesës së kualifikimit të tyre në Champions League dhe e ka bërë jo me një deklaratë zyrtare, por me një postim në rrjetet sociale: “I lumtur që kam kaluar këto dy sezone me ty – lexohet në tekstin e numëri 1 të klubit -, të uroj suksese kudo që të shkosh. I dashur Rino , një përqafim”. Për Gattuson natyrisht nuk mungojnë ofertat.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.