• |
ide | kryesore

Berisha e meritonte deklaratën e Yurit, por shqiptarët nuk e meritojnë Kimeten

-Instant, 1, 2, Ide

Sali Berisha e meritonte deklaratën e fundit të Yuri Kim.


Ai duhet me doemos të gjendej në këtë pozitë, sepse ajo që ka lënë pas në PD, është një çetë eunukësh të emëruar, të paaftë që të mbrojnë trashigiminë e kësaj partie, apo qoftë edhe të thonë thjeshtë mendimin e tyre.


Ai duhet ta vuante këtë dramë sepse i imponoi të tijëve, në mënyrë antidemokratike, një lider të squllët që pasi provoi se shet në çdo rast të gjithë antarësinë, mundet ta bëjë këtë edhe me atin e vet politik.

Ai duhet ta pësonte këtë fund edhe për dëmet e mëdha që i ka shkaktuar vendit me politikat e tij, që nga burgosja e liderit të opozitës dhe vjedhja e zgjedhjeve të 26 majit ’96, në mandatin e parë, e deri tek Gërdeci e 21 janari përgjatë të dytit.

Lexo me tej:

Presioni mbi Bashën/ Amerikanët kërkojnë largimin e Berishës nga selia e PD

Si një njeri që pjesën më të madhe të jetës së vet publike e ka kaluar në barikadën e kritikut të rreptë të Sali Berishës, madje edhe atëherë kur ai ishte heroi i demokracisë për diplomatët amerikanë, unë personalisht duhet të isha i lumtur për këtë që po ndodh.

Ashtu si unë edhe shumë të tjerë mund të përsërisnin shprehjet standart, se e vërteta vonon por nuk haron, se një ditë gjërat shkojnë në vendin e tyre, se diku ka zot që sheh gjithçka nga lart.

Ky do të qe një kompensim për të gjithë ata që janë ndjerë të dëshpëruar, kur lexonin deklaratat e Fatos Nanos nga burgu se, Berisha po e mbante në qeli me bekimin e diplomatëve të SHBA-së. Ky do të ishte një shpagim për këdo që është demoralizuar pas kasaphanës elektorale të ’96,  kur është njohur me recetën amerikane, që të përsëriteshin vetëm disa zona që e linin prapë vjedhësin e zgjedhjeve në pushtet.    

Ky do përbënte një revansh për këdo që si ka duruar dot togflajëshat “burrë shteti” dhe “Yll në gritje” për Bashën, ende pa u tharë gjaku i katër protestuesve të vrarë në bulevard .

Pra, parë në këtë këndvështrim të thjeshtëzuar, gota mund të dukej e mbushur gjysëm plot, ngaqë pas dredhive që i shërbenin momentit, apo diplomacisë mashtruese sa për të kaluar radhën edhe amerikanët erdhën në qëndrimet që ka mbajtur pjesa më e shëndoshë e publikut shqiptar.

Por në fakt nuk është kështu.

Pozicioni i sotëm i ambasadaores së SHBA-së nuk është i sinqertë.

Nuk ekziston asnjë rregull morali ku hipokrizia aktuale fshin atë të së kaluarës. “Non grata” i tanishëm nuk e mbulon dot burrin e djeshëm të shetetit. As deklaratat për minuesin e demokracisë nuk e zhbëjnë dot shplarjen e trurit me mikun e familjes Bush, apo njeriun që Obama e mbajti pranë vetes, kur Shqipëria u fut në NATO.

Berisha: Juri Kim të kërkojë falje, barin t’ia çojë Ramës se ai e pi!

Sot nuk ka asnjë vlerë të hakmerresh me një njeri të larguar prej tetë vitesh nga pushteti, kur këtë nuk e bërë në kohën e duhur, atëhere kur shqiptarët kishin më shumë nevojë. Nuk ka as moral, nuk tregon as fuqi, kur i vihesh me bukë në trastë një gjysëm pesionisti politik, që e ka shitur në heshtje edhe partia e tij.

Sot, Sali Berisha edhe po të dojë, nuk e ka më fuqinë ti bëjë dëm askujt.

Prandaj të mundohesh ta shndërrosh fabulën e tij në çështjen kryesore politike të vendit, është ose një qasje idiote, ose një qasje mashtruese. Në të dy rastet, ajo që bëri Yuri Kim së fundi i shërben vetëm një njeriu: Edi Ramës. Ai dhe vetëm ai, që po e shpie Shqipërinë drejt humnerës, do të mbajë Berishën në qendër të debatit. Edhe shpreja e ambasadores, për një PD që do të hajë bar nëse nuk ndahet nga lideri i saj, është një nga lajtmotivet e kuzhinës së propagandës rilindase për opozinën e pareformuar që humbet se nuk ndahet dot nga e shkuara.

Pra, ky është një nga rastet e shumta që kemi parë në këto 30 vjet, kur selia e rugës së Elbasanit thjesht renditet në barikadën e pushtetit.

Por kohët e fundit kjo po bëhet me një arrogancë përçmuse në thelb, me një vulgaritet në formë dhe me mungesë zgjuarsie në komunikim, sa po ia shpif një pjese gjithnjë e më të madhe shqiptarësh. Jo më kot, në rrjetet sociale janë shtuar shumë ata që i kanë ngjitur një mbrapashtesë shqiptarizuese mbiemrit të ambasadores. Ata e vërejnë pozicionin e saj të desekulibruar, qëndrimin që mbajti për marrëveshjen e 5 qershorit, heshtjen për teatrin, deklaratën qesharake për raportin e OSBE- ODIHR dhe propagandën bajate për drejtësinë tashmë të kapur.

Ata e dallojnë se dikush po kërkon ti hedhë hi syve, duke i detyruar të besojnë se problemi më i madh i këtij vendi është një plak që denoncon nga Facebook, ndërkohë që raportet e departamentit të shtetit na paraqesin një shtet me korrupsion galopant dhe që mbetet vend origjine për trafikun e narkotikëve.

E pra, sa do që të këmbëngulë Yuri Kim, Sali Berisha nuk bëhet dot më e keqja që ajo na përshkruan. Dhe këtu çështja nuk është tek fati personal i liderit historik të PD. Ai e meriton atë që po i ndodh. Por ama shqiptarët nuk e meritojnë propagandën debile që del nga goja e ambasadores në formë shantazhi për opozitën.

©Lapsi.al

 

51 Comments

 1. YMER GELBAZA JA FUT KA**N NE BYTH EDI RAMES,ALEXANDER VUCIC ,BATON HAXHIUT DHE FRROK CUPIT thotë:

  ZOTI BUSHATI,SHUME SHPESH JANE VEREJTUR YMER GELBAZA KELLIRA DHE BLEDI MANE DUKE U FSHEHUR NE SHKURRA AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANI DHE PO MASTUBOJNE SI ZAGAR TE FRUSTRUAR SEXUALISHT DHE TE TREDHUR NGA KOQET NGA EDI RAMA

 2. Nuk me shqeteson fati politik i Berishes, perkundrazi duhej me kohe te largohej. Ideja qe ambasada amerikane po i sherben Edi Rames me duken nonsens. SHBA i ka te gjitha mundesite te beje çfare te doje me çdo politikan te Shqiperise. Edi eshte ne zenithin e tij politik ne radhe te pare fale PD e Bashes. Basha jam i sigurte qe do i laje duart nga Berisha pa te keq, dhe mire do bej ky horr i ngordhur. Shqiptaret kane ate qe e meritojne, kete sistem politik, keta politikan, e keta qeveritar.

 3. GREG KRISTAQ RAMA TALLET KEQ ME BYTHQIRET E EDI RAMES,YMER GELBAZA KELLIREN DHE BLEDI MANE thotë:

  BLEDI MANE ANKOHET SE I JANE QELBUR DHEMBET DUKE JA LEPIR KARIN YMER GELBAZA KELLIRES DHE EDI RAMES

 4. Falë Zotit që SHBA nuk e shpalli ‘non grata’ në qeverisjen e tij 2005-2013, se ishte kail ta radhiste vendin në krah të Iranit veç të mbronte Rolling Hillsin. Lajmi i keq është, që është shqiptar dhe na turpëron në faqet e para të gazetave ndërkombëtare. Lajmi i mirë është që është “kalë i ngordhur” e s’ka fuqi as të pjerdhë. E jo më t’i hedhë shkelma amerikanëve!

 5. NESER NE PLAZH TE DURRESIT JANE ,YMER GELBAZA KELLIRA,FRROK CUPI ,KRESHNIK SPAHIU DHE FRED PEZA, HAHA HAHA

 6. ZOTI BUSHATI KUR E SHQELMUAN YMER GELBAZA KELLIREN CUNAT E PAGUAR NGA EDI RAMA,E SHQELMUAN VETEN NE KOKE APO NE KOKE DHE BOLE?! thotë:

  ZOTI BUSHATI QKA MENDONI A KA FEMER QE JA JAP P***N YMER GELBAZA KELLIRES ME ATE SURRAT TE SHEMTUAR

 7. Kimetja ka bere parate pala pala o bushat levendi
  Nuk flet halilate pa marre parate ajo
  Ti i qan hallin kimetes.

  Kimetja provokoi opoziten , shantazhoi pertej cdo norme

  Pse????

  Valle per ti bere qejfin rames???

  Jo o bushat azgani

  Sepse ka nje axhende anti Kosove anti shqiptare dhe cdo oportunitet duhet shfrytezuar per te bere para
  .
  .

 8. Ujku plak nuk i harron zakonet e vjetra
  Rama ka bere mareveshje me Bashenqe do tja japi shtetin ne koalicion .
  kaq dhe e sigurte.

 9. OE KJO KIMETJA E DI KUR YMER GELBAZA JA PUBLIKOJ DOSJEN SE SI KRISTAQ MI JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA ME SHUME NE JETEN E TIJ ME SHUME E KA MBAJTUR LLAPEN NE BY TR SALI BERU DHE EDI RAMES se NE GOJE TE TIJ

 10. Kimetja ben mire te vete keshilltare e ati Ruso Serbit Edvin pordhes pasi i jan mbaruar ilaqet e ngrefjes s po le vend shkuar per derman por s po gjen zgjidhje

 11. PERSONALISHT MENDOJ SE YMER GELBAZA KELLIRA SE EDHE MBAN ERE QELBESIRE MUTI thotë:

  ZOTI BUSHATI DHE LEXUESE DHE SHUME LEXUESE TE LAPSI,al KAME NJE PYETJE PER TE GJITHE JU QE JENI ME MILIONA LEXUESETE LAPSI.al…CILI ESHTE SURRATI ME I SHEMTUAR NE PLANET

  1-YMER GELBAZA KELLIRA
  2-FRROK CUPI
  3-KOL SALLAKU SKYPE
  4-CARLO BOLJA BOLINO
  5- BLEDI MANE

 12. E drejtë Bushat, Berisha e meritonte këtë lloj sulmi, prej 8 vitesh nuk ka ndërhyrë në PD dhe e ka lënë të rrëshkase në përgjumje, dembelosje, konformizëm dhe frikë ndaj burokratëve të huaj.

  Dhe po, Shqiptarët kanë shumë gabime dhe mëkate, por përsëri nuk e meritojnë këtë lloj sjellje nga “të huajt e plotfuqishëm”. Nuk mund të plotësohen “delusions” e një kapitalisti spekullant supermiliarder që si filantropi ka propagandën majtiste globaliste në kurriz të shqiptarëve.

  Qëllimi është miniJugosllavia me ndarjen e Kosovës, dhe sulmi është për këtë çështje, Berisha është pengesa e vetme (askush nuk është prononcuar kundër Jugosllavisë), nësë bëhet shembull ai kush do guxojë të dalë përpara dhe të kundërshtojë këtë projekt.

 13. Bushat! Ti ke konflikt interesi me Berishen. Keshtu qe keto qe thua kane gjysem vlere. Sa per trashegimine e Berishes, ne vende si ky i yni, keshtu kane shkuar gjerat denbabaden. Pastaj, se mos jane burra me te mire te tjeret.

 14. Sala i meritonte ne 90, Tani Tradhtar Ed Droga eshte e ekeqja origjinale, te shporret vllehu nje here pastaj ti vije radha Sales me shoke. Mu keshtu me duket me e drejte.

 15. Zj. Kimete eshte bere zedhendesja me e zellshme e Rames aq sa edhe vete Elisa do ia kishte zili.

  Si mund te kerkoj nje ambasador i kujtdo shteti qofte largimin nga parlamenti te nje depudeti te

  zgjedhur, kur ai as ka blere vota sic kane bere pinjollet e krimit te organizuar, as ka bere shantazh

  e perdor pushtetin sic kane bere “boset” e rilindjes, bile as ka dale fare ne fushate. Si mund ti kerkosh

  zerit me te fuqishem publik qe te heshte, si mund ti kerkosh PD te distancohet nga lideri i saj

  historik pa permendur asnjje fakt te vetem aq me teper kur kerkohet nga vete Berisha. Po te

  ishte per korrupsion, atehere gjate 8 viteve qe Rama ka pushtetin apsolut duhet ti kish bere qofte edhe

  nje akuze te vetme, por ne rast se Depatamenti i shtetit ka te dhena ekstra , atehere ato duhet te behen

  publike qe edhe demokratet te binden. Por kur nuk ka asnje argument dhe kur jo vetem demokratet

  por te gjithe shqiptaret ( edhe armiqte e Berishes) jane te bindur per ndershmerine e Berishes, ashtu si

  jane te bindur per korrupsionin e Rames, qe jane te bindur per patriotizmin e Berishes ashtu sic jane te

  bindur se KM-ja po i shet interesat e Shqiperise e te Kosoves, kur janer te bindur qe edhe fale punes

  e e vullnetit te Berishes , Shqiperia u fut ne Nato, u hoqen vizat e radhet e gjata neper ambasada, u

  lidhen dy shtetet e te njejtit komb me rruge e cila vec te tjerave e ka shlyer disa here shpenzimet

  e bere per te dhe nga ana tjeter jane te bindur se Shqiperia eshte ne vend numro aty ku e ka lene

  Berisha ne rrugen e hapjes se negociatave pikerisht per faj te Qeverisjes se Rames qe e ktheu Shqiperine

  jo vetem si furnizuesin e dyte me te madhe te Europes me mariujane por edhe si qender nderkombetare

  te trafikut e te krimit te organizuar sipas vete Departamentit te Shtetit. Berisha edhe mund te behet

  “kurban ” per te zbutur merine e “zotave” te pertej detit por qellimi i Rames per te ulur e zhvleresuar

  Sali Berishen nuk do te arrihet kurre, perkundrazi do te lartesohet e madheshtohet me teper dhe

  demokratet do te kene edhe nje argument me teper per te mos iu nenshtruar Rames dhe se keqes

  qe e ka zene Shqiperine.

   1. Te drejte ke, se cka nje dashuri te pakufishme te Sorrosit per Selenicen e kuqe:). Ah te qifshin maloket robt ne gop mor lokalist katnar muti.

 16. FRROK CUPI ME FLOKE TE GJATA:YMER GELBAZA KELLIRA ME LESH NE HUNDE DHE BLEDI MANE ME DHEMBE TE KRIMBUR DUKE KERKUAR DASHNORE thotë:

  HAHA HAHA ,SOT YMER GELBAZA KELLIRA,FRROK CUPI,DHE BLEDI MANE JANE DUKE BERE PLAZH NE DURRES

 17. e njejtagje si ne 44tren amerikanet i kthyen shpinen nacionalistve dhe mbeshteten komunistet njohen dhe qeverine komuniste e njejta gje po ndodh dhe tani po mbajne ne pushtet po te njejtet monsra me vjen keq per shqiptaret qe vdiqen burgjeve te komunizmit me shpresen te amerika

    1. Ke te drejte o patronazhist, kohet e fundit Amerika e Sorrosit do me shume nje kryetar Narco-Shteti.
     Gjithsesi, ci qi temen qe ti e une bashke do paguajme plot 900 MILION EURO per tekat e atij robqirit ” cun tirone, jo malok, bregdetas, fushok, bregor, musliman, kristian, Paulin, Edvin) qe ti e do shume.

   1. Ke te drejte o patronazhist, kohet e fundit Amerika e Sorrosit do me shume nje kryetar Narco-Shteti.
    Gjithsesi, qi ci temen qe ti e une bashke do paguajme plot 900 MILION EURO per tekat e atij robqirit ” cun tirone, jo malok, bregdetas, fushok, bregor, musliman, kristian, Paulin, Edvin) qe ti e do shume.

 18. e njejtagje si ne 44tren amerikanet i kthyen shpinen nacionalistve dhe mbeshteten komunistet njohen dhe qeverine komuniste e njejta gje po ndodh dhe tani po mbajne ne pushtet po te njejtet monsra me vjen keq per shqiptaret qe vdiqen burgjeve te komunizmit me shpresen te amerika

 19. Edhe etiketimin tënd o Bushat nuk e meriton Berisha. Mund të ketë gabimet e tij por jo mostër si Rama. Edhe ti si shumë të tjerë me retorikën se Berisha është e keqja i hapët rrugën mostrës Rama.Për ambasadoren nuk mund të them gjë veç se është një e majtë ekstremiste dhe nuk përfaqëson Amerikën antikomuniste. Por siç e përmendën dhe të tjerë ata po sillen si në 44 që forcat nacionaliste i konsideruan fashistë e bashkëpunëtor ashtu i konsiderojmë dhe tani në demokraci. Dhe kjo është fatkeqsia e përsëritur për shqiptarët. Rikthimi në monizëm.

 20. kji kerme kurve e mbrujtur me spermen e felliqur te ushtareve japoneze qe kryeson borderone mafjoze te rames duhet shporrur nje sahat e me pare se po qelb kete vend,kjo eshte personifikimi i bordellos,kermes ,plehrave .kjo prostitute e felliqur do futur nje hu ne bythe e do nxjerre ne goje dhe pastaj do mbushur vrimat me bare .ne duhet te ngrihemi te gjitne ta lyejme me mut bandeambasaden dhe kete karakurve

 21. “Story repeat himself.” Po perseritet e njejta situate si ne 44 e larget. Dikush ne Tirane dhe ne Washington po punon panderprere, pa u lodhur, me perkushtim per armiqesimin midis Shqiperise dhe SHBA. Jo se i behet vone Amerikes, por mjere ne! Dhe ka pasur sukses! Si ka mundesi qe gjithe ai shtet nuk paska asnje leter per Berishen? Nqs jo, te mbyllin gojen! Numri i antiamerikaneve ne vend po rritet frikshem. Kete don Sorros?
  Sa per Berishen te korruptur, une jam dakort me ty Bushat, megjithese i majte. Rreziku na vjen nga qeveria, nga Rama e jo nga nje plak ne pension. Si ka mundesi qe edhe PD, edhe shoqja Lenka Cuko pranuan ne tryeze per kodin zgjedhor nje si Damian Gjiknuri te kapur ne pergjime?! Vetem nje spjegim ka. Rrezultati i zgjedhjeve ishte caktuar me pare. Po pse? Kete une nuk e kuptoj. Per shkak te Berishes? Nuk ma do mendja. Cfare po i kerkon Amerija Bashes qe nuk ia jep Berisha? Ketu flen lepuri. Me sa duket kemi zhvillime jo te mira per Kosoven. Kam dyshime. Kaq!

 22. Ne nje rreth te veriut ishte nje shef kuadri i nje ndermarrje rreth te 50-ave, ne pamje te pare burre

  babaxhan,dhe si shef kuadri dhe sekretar i partise se ndermarrjes percillte frymen e partise ne nder-

  marrje, bente format e edukimit etj. Mirpo na qelloi qe ne ate ndermarrje te ishte nje punonjese e thjeshte

  sipmatike me origjine rome apo sic thuhej atehere gabelice. Dhe shefi duke menduar se me kete e

  kishte te lehte nje dite ia kerkon gabelices por ajo kishte qelluar e ndershme dhe i thote ”

  O Malush te ka cuar partia me na msu me na eduku dhe jo me na qi e me na pallu. Fjala u hap

  dhe shefu u detyrua te nderroje ndermmarrje.

  Kjo gje po na ndodh me Kimeten. Ne kemi menduar se kjo qe vjen nga vendi i lirise po na meson

  demokracine, zgjedhjet e lira e te ndershme, si te luftohet korrupsioni, por kjo po na qin e po na pallon

  ,po na meson si te pranojme pushtetin e pakufizuar te Rames, te pranojme korrupsionin e harbuterine e

  pushtetit te tij, te pranojme vjedhjen sistematike te zgjedhjeve, te pranojne sistemin e spiunimit te

  patronazhistave, te pranojme bashkeqeverisjen me krimin, te pranojme boshatisjen e programuar te

  Shqiperise, te pranojme thikat ndaj Kosoves martire , te pranojme konfederaten e Jugosllavise se re

  nen emrin minishengen. Nuk ka diskutim se mesazzhet e zonjes jane mesazhet e Rames, jane mesaz..het

  per shkaterrimin e opozites me qellim qe populli opozitar te jete i paperfaqesuar, i pambrojtur

  nga makineria e pushtetit shkaterrues te rilindjes.

 23. Per Bushatin kam konsiderate si gazetar, por jo si k..analist. Pas disa anl-izave kunder tufes dhe kryetarit te saj super hajdut, i sulet Berishes si qen rrugesh, duke ditur te gjithe shqiptaret se kryehajni vjedh nje milion euro ne dite…… Por kjo nuk perben gje per Bushatin, e keqjà eshte Berisha qe ka tête vjet qe nuk eshte personazh qe influencon ne politiken e dhjere te tufes hajduteve, por problemi per Bushatin dhe hajdutin eshte Berisha dhe e gjitha kjo per te hequr mendjen njerezve nga hypervjedhjet qe ben tradhetari i vendit. Bravo Bushati si gjak prishur qe je e tregon mes atyre qe shkruan e qe je ne dilemme te madhe: Te jesh me shqiptaret dhe me Shqiperine, apo me qente qe e shqyejne vendin… Medet per kete vend martir, ç’legene qe ka ne qeveri e ne media!

 24. Partia Demokratike, në shumicë mund të vendosë të mbrojë Berishën, por për këtë duhet të vendosin vetë anëtarët e saj, pasi Lulzim Basha nuk ka guximin dhe përgjegjshmërinë politike të marrë vendim.

  Ato do të jenë dhe zgjedhjet reale të PD. Lideri i ardhshëm i opozitës shqiptare është ai që do të ketë guximin të jetë sot kundërshtar i Sali Berishës në këtë betejë. Të tjerët do të jenë pjesë e koshit të plehrave të Sali Berishës.Zaho lexoje mire dokumentin amerikan per salih karaxhic berisha se do bindesh qe kush ka qene dhe kush eshte salihu ceceni me shkolle franceze me burse nga enveri

 25. Sala dhe shqupi edhe krejt analistat xhenerik pompistat qy I sherbejn shqupit ,duhet ta refuzojn imperiallizmin amerikon ashtu siq ja bon m 1997.Shba duhet ta msoj car osht demokracia nga ish komunistat qy I sherbenin bllokmenve ,qy u bon djathtosh rural .Futuni m qader direkt qy amerika ta kuptoj mir kush osht I pari n ket katund.dhiz iz a mirakull ov fridhem.

 26. Bushat kari qe bo sikur eshte i baraslargum…
  Kimetja eshte aty per te mbrojt interesat e USA. Nuk e kane vu shqiptaret dhe nuk i takon atyre ta meritojne apo jo.
  Fakti qe ajo leshon deklarata per Berishen, Meten dhe politikane te tjere dhe ben ato qe ben ne drejtesi, qeveri, ekonomi…. ka te beje me faktin qe shqiptaret kane ngel akoma haxhiqamilsa. Historia ka 150vjet qe vazhdon ne forma te ndryshme.

 27. Pirdh ando pirdh. Do te justifikosh gjithe keto vite gazetari shterpe qe ke bere. Do te justifikosh buken qe ke ngren kot. Medioker. Ik edhe ti si sala. Le te vijne fytyra te reja ne ate vend

 28. KRESHNIK SPAHIU KA FUT KARIN NE BYTH YMER GELBAZA KELLIRES DHE FRROK CUPIT -ME LEJE NGA AMBASADA E SHBA-s thotë:

  YMER GELBAZA IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SKENDER MINXHOZIT DHE KOL SALLAKU SKYPE

 29. Po Kimetja nga e mesoi fjalen mos hani bar, kjo shkon per te gjithe ata qe besojne cdo pordhe qe ja fut Amerika te ciles po i venitet demokracia cdo dite. Por fundja fundit cfare pune i prish vendit se Sala zuri nje karrige ne kuvend, do dali do flasi do bej pak opozite dhe kaq dmth si te jete si te mos jete ne parlament Shqiperia nje mut do ngelet. Po partia narkotike e Tomes me tre deputet ne parlament apo ska gje shoqja kooperativiste qe i permend barin shqiptareve mbas 35 vitesh.

 30. Duket qarte se cpo luhet. Po pergatitet ndryshimi i kugijve ne kosove dhe loja fillon duke goditur ata qe jane kunder. Rama me vucicin dhe kimetja nga ana tjeter. Jane te koordinuara keto pune.

 31. E keqja më e madhe është piramida e nënshtrimit që ai ka krijuar në PD. Pas 26 vjetësh lider absolut, Berisha është investuar të pjellë, ushqejë dhe rrisë langonjtë e tij që lehin dhe kafshojnë me t’i urdhëruar “kape“! Me poste, me karriera, me privilegje. Ironia është se pikërisht në këtë oborr puthadorësh të Berishës, amerikanët janë vënë në kërkim të disidentëve që mund të dalin kundër Berishës

 32. Qysh prej fillimit ai ishte gjëja më e keqe që ka pjellë kombi ynë. As human as huge; as komunist as demokrat; as malësor as gangster; as i ditur as injorant; as islamik as perëndimor; as breshkë as ari… Një dyshe e neveritshme e ngjizur që prej fillimit: Berishë- Metë. Por koha i bloi siç bluan mulliri.

 33. Po camerike thoni ata mbushin thaset me lek e ikin e fajin e ka saliu ate vjedhin prap fajin e ka saliu
  Saliu ka faj kur ja la njazi kosovrastit genc pollos para shum vitesh qe shkatrruan pd ne vend te zgjidheshin kryetar partie njerzit qe sakrifikun prej shum vite ne pd emerian njerez qe skishin lidhje me pd dhe sot punojn neper bashki e jane spiuna te rilindjes mjere ti o popull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu