• |
ide | kryesore

Inter Miami, Messi e dhurata e personalizuar për skuadrën: ja sa shpenzoi argjentinasi

-Instant, Sport, Video
Messi

Lionel Messi ndihet mirë në Florida te Inter Miami. E tregon ambjentimi i menjëhershëm në fushën e lojës, me tre gola të shënuar në dy ndeshjet e para. Me sa duket te Inter Miami, argjentinasi ka gjetur gjithcka nuk e pati në Paris. E mirënjohës për pritjen e ngrohtë të shokëve të skuadrës, Pleshti bëri gjestin domethënës për të forcuar edhe më shumë dhomën e zhveshjes. Messi ka zgjedhur të bëjë një dhuratë të personalizuar për skuadrën e tij të re.


Në fakt, ish-lojtari i Barcelonës u ka dhënë të gjithë shokëve të tij kufje me ngjyrë rozë, të personalizuara me stemën e skuadrës. “Leo i bëri ato për ne – tha mbrojtësi DeAndre Yedlin pas fitores kundër Atlantës –. Ai i dhuroi të gjithëve një palë kufje për ndeshjen e tij të parë me klubin”.Lexo më tej: Video/ Nuk u paguan kot mijëra euro për një biletë, Messi magji në debutim: “E dija që duhet të shënoja”

SA SHPENZOI ARGJENTINASI?

Artikulli në fjalë, nga lista e çmimeve, kushton pak më pak se 400 euro. Kështu, duke qenë se skuadra përbëhet nga 29 lojtarë, shpenzimi i bërë nga Messi do të ishte rreth 16 mijë euro. Shpenzimi ekonomik është thuajse i papërfillshme, në dritën e 50 milionë eurove në sezon që do të fitojë në SHBA. Megjithatë, Pleshti po provon edhe një herë se është lider brenda dhe jashtë fushës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *