• |
ide | kryesore

Lamtumira e Higuain nga Milan: Pipita përshëndet të gjithë shokët

Sport

Një mbrëmje për të përshëndetur të gjithë shokët e skuadrës: kështu Higuain është ndarë nga Milan, ose për më tepër kështu ka menduar ti japë lamtumirën atyre që kanë derdhur djersë bashkë me të në fushën e lojës në këto muaj kuqezi. Pipita ka mbedhur bashkë të gjithë skuadrën për një tip feste lamtumire, për të dëshmuar një raport të ngushtë brenda grupit, që nuk u shfaq kurrë problematik, edhe në këto javët e fundit vibruese.

Gonzalo, në fakt edhe ndonjë problem që mund të ketë patur, e ka patur me drejtuesit milanistë, jo me shokët e skuadrës apo Gattuso: dalja e tij zyrtare është cështje orësh. Maurizio Sarri e prêt tek Chelsea e ka me nxitim ta mbyllë tratativën për ta patur në dispozicion. Kalimi i tij tek Blutë nuk ka më dyshim dhe për këtë është marrë aprovimi edhe nga Juventus.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu