• |
ide | kryesore

Pse të gjithë po flasin për docu-series të Meghan dhe Harry

-Instant, Paparazzi, Slider

Për një serial që teknikisht nuk u njoftua kurrë, ka shumë thashetheme rreth docu-series të ardhshëm të Dukës dhe Dukeshës së Sussex.


Për ata që kanë nevojë të kapin hapin, gjërat filluan kur faqja e industrisë së argëtimit Deadline raportoi se Netflix ishte “tronditur” nga kritikat për sezonin e ardhshëm të “The Crown” dhe, si rezultat, transmetuesi thuhet se kishte vendosur të shtynte publikimin e Meghan dhe Harry.


Sezoni i fundit i “The Crown”, i cili do të shfaqet më 9 nëntor, tani po arrin në vitet 1990, një dekadë famëkeqe e trazuar për familjen, e cila pa rënien e tre martesave mbretërore dhe opinionin publik të Windsors.

Kritikët e cilësuan si të pandjeshëm vendimin e Netflix për të publikuar sezonin e ri kaq shpejt pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II. Ish-kryeministri britanik John Major, i luajtur në sezonin e ardhshëm nga Dominic West, kritikoi pikat e përfolura të komplotit si “fiksion i dëmshëm dhe keqdashës”.

Media të tjera më vonë kundërshtuan raportin për vonesën e dokumentarit.

E gjithë historia rreth serialit dokumentar të Sussexes është mbuluar me mister. Të gjithë e dinë që Harry dhe Meghan nënshkruan një marrëveshje prodhimi shumëvjeçare me Netflix disa vite më parë, por seriali nuk u njoftua zyrtarisht nga shërbimi siç ishin projektet e tjera në zhvillim.

Kjo do të thotë, derisa një intervistë me dukeshën të mërkurën konfirmoi se gjithçka ishte, me të vërtetë, në punë.

Meghan pranoi se seriali dokumentar po drejtohet nga regjisorja Liz Garbus, duke i thënë Variety se ishte “mirë të ishe në gjendje t’i besoja dikujt historinë tonë – një regjisor me përvojë, punën e të cilit e kam admiruar prej kohësh”.
docu-series


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.