• |
ide | kryesore

Pioli studion një Milan pa Leao, portugezi i ngatërron të gjithë: “Mbappé duhet të vijë te Milan”

-Instant, Sport
Leao

Ta shohësh në fushë të mërkurën mbrëma është pothuajse e pamundur, por Rafael Leao vazhdon të predikojë qetësi dhe optimizëm. Portugezi, pasi mori diagnozën e dëmtimit (zgjatje të aduktorit), nuk bëri asnjë dramë: “Nuk jam i shqetësuar. Do të rikthehem shpejt, jam optimist. Kam bërë mjekim dhe kam fjetur gjithë ditën”. Këto ishin fjalët në një chat në “The Residency”, një aplikacion ku mund të bisedosh me lojtarët.


Ka shumë pak gjasa gjithësesi që ai të jetë në dispozicion për dy ditë. Me shumë mundësi Leao do të jetë në fushë për ndeshjen e kthimit të planifikuar për të martën më 16 maj. Sulmuesi portugez që po diskuton rinovimin është shumë i lidhur me ambientin e Milan: “Atmosfera në Milano është më e mira që kam përjetuar ndonjëherë”.


Pastaj një sugjerim merkato: Kylian Mbappé. Leao nuk ka ngurruar ta thërrasë francezin te kuqezinjtë: “Ai është lojtari më i mirë që kam takuar. Ai tashmë është një tifoz i kuqezinjve, duhet të vijë te Milan”. Te Milan, megjithatë, është De Ketelaere që duhet rikuperuar: “Charles do të jetë një lojtar i rëndësishëm për ne në të tashmen dhe në të ardhmen. Ai ka cilësi të mëdha”.

Lexo më tej: Milan, dëmtohet Leao rrezikon euroderbin me Inter: problem në aduktor për sulmuesin portugez

MILAN NË FUSHË, VETËM PALESTËR PËR LEAO

Sot skuadra u stërvit në fushë, por portugezi bëri punë të personalizuar në palestër me kura dhe terapi. Gjithçka sipas programit për sulmuesin, i cili pret kontrollin instrumental që do të monitorojë dëmtimin. Nesër ai mund të luajë një pjesë të seancës finale me pjesën tjetër të skuadrës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *