• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Pse e humbi zërin Saimir Tahiri

Syri i Lapsit

Më 30 tetor, të martën e kësaj jave, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, festoi përvjetorin e tij të 39-të. Një ditëlindje e festuar në një resort në periferi të Tiranës, me rrethin e tij më të ngushtë ku binin në sy ish-pjesëtarë të stafit të tij kur mbante postin e ministrit dhe njerëz që gjenden pranë tij edhe tashmë që është pa post. Kishte aty gazetarë, politikanë (edhe të mazhorancës), ish-drejtues policie dhe familjarë.

Kjo ditë korrespondoi edhe me daljen e vendimit të prokurorisë së Antimafias italiane e cila pushoi hetimet ndaj ish-ministrit. Dy gëzime në një ditë. Në pjesën më të madhe të kohës, Saimir Tahiri ka qëndruar në ballë të festës, duke kënduar krah artistëve, Eneida Tarifa, Sidrit Bejleri dhe Eranda Libohova.

Në një video të publikuar nga portali “Real Neës”, shihet teksa ish-ministri këndon me dy këngëtareve një këngë të Vaçe Zelës. Dy ditë pas festës që zgjati deri në orët e para të mëngjesit, Tahiri doli në një konferencë për shtyp dhe më pas u pa në studion e “Opinion” ku zëri i tij linte për të dëshiruar.

7 Comments

  1. Po prandaj vazhdon i trashet qafa Artan derrit nga leket e droges qe i jep Saja e shoket e sajes te dalin e ti mbrojne
   Shume i urte ishte kete rradhe te opinioni.As Muc katunarit si tha nje fjale per te mbeshtetur gazetaret koleget e tij.Sidomos kur Muc injoranti ofendoi nje gazetare te nderuar z.Klodiana.Artan qafe derri eshte marre vete me drogen ka fitu theset me dollare nga ata.Vfare do thoshte ai Sajes.Apo ti nxirrte Saja ndonje gje te fshehte.Zagar dhe ky.

 1. Po c’jane keto artiste kurva qe per disa mijera euro vene e kendojne ne festen e nje krimineli qe mbushi Shqiperine me droge. Nga kjo droge po vine vrasjet , gjobat , tritolet e shume fenomene kriminale.Po nuk zbarkoi dhe ta marrin ne dore te huajt hetimet dhe futjen ne burg ne fillim keta qe jane ne pushtet, qe nuk lane gje pa shitur e dhuruar oligarkeve e krimineleve dhe me pas edhe atyre te tjereve djathtas , paperjashtim kujtdo qe ka shkelur ligjin.
  Po e shihni si po e bejne vetingun ne drejtesi?? Si ua do bytha. Rekomandon OMN per X gjyqtar qe nuk duhet te konfirmohet ne detyre po ku pyesin ushtaret e kamikazet e Rames?
  Komisioni i Venecias kujton se ka te beje me vendet e BE e jo me shqiptaret . Po ku pjerdhim per ligje dhe rekomandime ne!
  ZOTI MARRTE HAK DHE HENGSHIN KOKEN ME NJERI TJETRIN.

 2. Hajde pare droge hajde.po te jete pervjetor sa kengetare do kete ky maskarai i droges ne darke.ku do i cojne leket qe po helmojne rinine e vendit keto qelbesira.Del e ben konferenca e me del ne opinion ky zagar.Ishalla ndonje prind femije qe eshte helmuara nga pluhuri i Sajes ja numerofte ne lule te ballit ketij me kompanine e tij

 3. Do qeshim edo tallemi me koto lloj mostrash sh sh shpejt. As vete sdo ju besohet se si do perfundojne keto vemje🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu