• |
ide | kryesore

Një gropë plehrash pafund

Historia e inceneratorëve është si ato gropat… që sa herë t’i prekësh kutërbojnë. Këtë ka ridëshmuar sot një shkrim i …

Pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Partneriteti në koncesionin e Portit të Durrësit është kështu. Kompania arabe do të marrë 70 për qind të fitimit neto, …Dalin shifrat/ Një grua humb jetën nga covid, nuk ndalen infektimet

Në 24 orët e fundit janë kryer 1173 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 459 qytetarë, në …

Misteret e masakrës së Cetinjës/ Kush e eliminoi me 5 plumba autorin

Detaje të reja kanë dalë nga masakra e Cetinjës në Mal të Zi ku Vuk Boriloviç vrau 10 persona dhe …

Bie në kanal një makinë në autostradën Fier-Lushnje

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Fier-Lushnje. Një automjet ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe …U godit nga rrufeja, ndërron jetë shqiptari në Kosovë

Një burrë që u godit nga rrufeja ditën e djeshme në Llaushë të Skënderajt ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. …

BE-ja fton Kosovën dhe Serbinë që t’i japin fund retorikës nxitëse

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që menjëherë t’i japin fund retorikës nxitëse dhe të veprojnë …

I morën me dhunë 2 mijë euro 20-vjeçarit, arrestohen 3 të rinj në Elbasan

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, pas marrjes së njoftimit se 3 shtetas kishin kanosur dhe dhunuar një shtetas dhe …

Konflikti mes fqinjëve në Korçë, plagoset me thikë njëri prej tyre

Një konflikt mes dy komshinjve në Korçë ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur në afërsi …

Itali/ Aksidenti u merr jetën katër të rinjve, mes tyre edhe një shqiptar

Një tragjedi është shënuar orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Itali, ku katër të rinj të moshës 18 …

U akuzua për përdhunimin e 17-vjeçares në plazhin grek, 25-vjeçari shqiptar tenton të korruptojë policinë

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Kos, Greqi, pas denoncimit të bërë nga një e mitur 17-vjeçare. …

Përplasen 2 makina në aksin Librazhd-Qafë Thanë, plagosen 3 pasagjerët

Në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë, në fshatin Pishkash, mjeti tip “Ford”, me drejtues shtetasin K.S., 24 vjeç, banues në Tiranë …

Presidenti Begaj vizitë zyrtare në Kosovë pas ftesës së Osmanit, zbardhet axhenda

Presidenti i Republikës Bajram Begaj pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës më 15 dhe 16 gusht. …

U gjet i shtrirë në rrugë nga kalimtarët, zbardhen detajet nga plagosja me armë në Kuçovë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga atentati i djeshëm me armë në lagjen “1 Maji” në Kuçovë, ku …

Aksident i trefishtë në Vlorë, 3 të plagosur

Një aksident i trefishtë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi. Rreth orës …

Rrebeshe shiu gjatë paradites, moti merr kthesën e papritur pasdite

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës parashikohet të ketë vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerojnë rrebeshe …

U përplas nga makina, ndërron jetë 52-vjeçari në Fier

Një 52-vjeçar nga fshati Metaj i Fierit ka ndërruar jetë pasi është përplasur nga një automjet, i drejtuar nga një …

Rrëzohet pema pranë terminalit në Korçë, dëmtohen dy makina

Dy makina janë dëmtuar pasi një pemë është rrëzuar pranë terminalit të Korçës. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, …

E rëndë në Korçë, gjendet një person i vdekur brenda banesës

Një trup i pajetë është gjetur në një banesë, në lagjen numër 4 të qytetit të Korçës. Dyshohet se viktima …

U gjet i plagosur rëndë në Kuçovë, personi kishte precedentë të mëparshëm penal

Personi që ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Kuçovë është Admir Bejo. Bejo rezulton që të …
Të tjera akuza ndaj R.Kelly

Katërmbëdhjetë vjet pasi një juri shpalli të pafajshëm R. Kelly-n pas akuzave për pornografi me fëmi…

Merret një tjetër vendim për ish bashkëshortin e Britney Spears

Ish-burri i Britney Spears, Jason Alexander, është shpallur fajtor për shkelje të rëndë dhe sulm pas…

Aktorët shfaqen së bashku për herë të parë që nga shuplaka e Oscars

Will Smith dhe gruaja Jada Pinkett Smith janë parë së bashku në publik për herë të parë që nga incid…

Zbulohet data e publikimit të ‘Kung Fu Panda 4’

“Kung Fu Panda 4” do të shfaqet në vitin 2024, njoftoi të premten Universal Pictures.

Filmi, i ci…

Komediani i njohur nderohet me një yll në 'Walk of Fame'

Aktori i “Saturday Night Live”, Kenan Thompson u nderua së fundmi me një yll në Hollywood …


TË FUNDIT
MË TË LEXUARAT

Lara, skiatoria italiane që garon për Shqipërinë kthehet në fenomen të mediave sportive botërore

“Vajza e 15-vjeçares Daniela Cecarelli shkëlqen… me ngjyrat e Shqipërisë” kështu shkruan sot gazeta e përditshme franceze “Le Dauphine’ në suplementin e saj sportit për …

Alegri i pakënaqur, Juve në sulm për Depay

Juventus është futur në ethet e fundit të prag sezonit, por Allegri nuk është aspak i kënaqur me repartin e sulmit dhe pret përforcime. Drejtuesit …

Wanda Nara pozon nudo, Icardi braktis ndeshjen e PSG

Wanda Nara-Icardi sërish në një krizë të thellë, duke bërë që mediat të flasin për një divorc të pashmangshëm. Wanda Nara nuk është se e …

Hetimi / Granit Xhaka i përfshirë në një rrjet bastesh

Granit Xhaka i përfshirë në një rrjet bastesh ku del edhe emri i një shqiptari tjetër të dënuar më parë? Kjo është pista ku po …

Këtë mbrëmje nisin tre kampionate. Ja ndeshjet

Këtë të premte staretojnë tre kampionate evropiane Premierligue, kampionati francez(Ligue 1) dhe Bundesliga gjermane. Anglia e nis me ndeshjen mes Crystal Palace dhe Arsenal. Sfida …

Shtatë qytetet e Mbretërisë së Bashkuar, në garë për të organizuar “Eurovision 2023”

Së fundmi është zbuluar lista e qyteteve në Mbretërinë e Bashkuar që mund të organizojnë Eurovizionin e vitit të ardhshëm. Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, …

Të tjera akuza ndaj R.Kelly

Katërmbëdhjetë vjet pasi një juri shpalli të pafajshëm R. Kelly-n pas akuzave për pornografi me fëmijë , prokurorët kanë vendosur të rihapin sërish cështjen. Këngëtari  …

Merret një tjetër vendim për ish bashkëshortin e Britney Spears

Ish-burri i Britney Spears, Jason Alexander, është shpallur fajtor për shkelje të rëndë dhe sulm pasi ai hyri në shtëpinë e saj në ditën e …

Facebook prezanton teknologjinë e re të enkriptimit

Facebook po nxjerr mesazhe të reja të koduara, për të mbajtur të sigurta bisedat në Messenger. Kriptimi i ri nënkupton që mesazhet mund të lexohen …

Johnson & Johnson ndalon prodhimin e pudrës së bebeve pas mijëra padish

Johnson & Johnson (J&J) do të ndalojë prodhimin dhe shitjen e pudrës së bebeve me bazë talku në të gjithë botën, duke nisur nga viti …

Së shpejti, opsione të reja të privatësisë në Whatsapp

WhatsApp ka njoftuar një sërë veçorish të reja të privatësisë. Sipas këtij njoftimi, përdoruesit e WhatsApp do të mund të largohen nga bisedat në grup në …