• |
ide | kryesore

Meta ka të drejtë, deti nuk është tepsia e Ramës

Sado mendim negativ të mund të kesh për karrierën politike të Ilir Metës, nuk mund të mos i japësh të …

Sociopatët që i kanë shpallur luftë memories

Kur u prish stadiumi “Qe mal Stafa”, një pjesë e shoqërisë civile, që ishte kundër, ftoi arkitektin italian Leonardo Nardi …Top Channel shigjeton Metën dhe mbron qeverinë për marrëveshjen e detit

Që prej kohës kur politika dhe mediat janë të detyruara të bashkëjetojnë si pushtete paralele mes tyre ekziston një konflikt …

Iu bllokua pasaporta, reagon kryebashkiaku i akuzuar për shpërdorim detyre

Kreu i Bashkisë së rrogozhinës, Beqir Nuredini, të cilit iu bllokua pasaporta dhe iu ndalua dalja jashtë vendit pasi akuzohet …

Kodheli apo Gjici? Ilir Beqaj zbulon vendimin e marrë për Kukësin

Kryesia e Partisë Socialiste u mblodh sonte për të diskutuar për situatën në Kukës dhe pakënaqësitë e krijuara në bazë …
Përjashtimi i të varfërve nga ndihma ekonomike, PD kërkon debat me Ramën në Kuvend

Partia Demokratike dorëzoi sot në Kuvend kërkesën për mocion me debat me Kryeministrin Edi Rama për heqjen nga skema e …

Kombinat/ I moshuari i paralizuar shkrumbohet brenda banesës

Një 80-vjeçar i paralizuar humbi jetën pasi banesa e tij në zonën e Kombinatit, në Tiranë, u përfshi nga flakët. …

Arta Marku shpërngulet në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re

Pas vendimit të qeverisë për t’i paguar qiranë, Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është transferuar përfundimisht në Tiranë. …

Përplasja Kodheli-Gjici për PS e Kukësit/ Socialistët në grevë për të tërhequr vëmendjen e Ramës

Partia Socialiste në Kukës është përçarë. Shkak është bërë mbledhja e kryesisë së socialistëve, e zhvilluar më 17 janar, ku …

Zbulohet skema e abuzimit me plazhet në Spille, si u vodhën pronat e Komandës Ajrore

23 persona janë përfshirë në abuzimin me pronat në Spille, sipas prokurorisë. Hetuesit dyshojnë se nëpërmjet manipulimit të dokumentave në …

Abuzime me pronat/ Arrestohen disa zyrtarë, mes tyre edhe kryebashkiaku i Rrogozhinës

Katër persona janë arrestuar nga policia pasi dyshohet se kanë abuzuar me pronat. Ata janë zyrtarë të lartë në Kavajë …

Artan Fuga ankohet për parkingun, Veliaj i nxjerr listën e fisit në media

Prej dy ditësh, akademiku Artan Fuga ankohet i shqetësuar në faqen e tij në Facebook, për mungesën e vendeve të …

DETAJE/ Kush është biznesmeni me precedentë që iu sekuestrua pasuria 2 mln euro në Durrës

Zbulohen të tjera detaje nga operacioni i sekuestrimit të pasurisë me vlerë 2 milion euro në Durrës, që dyshohen se …

Rama sqaron deklaratën për President të përbashkët Shqipëri-Kosovë: Vrapova në imagjinatë…

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të …

Topalli: 27 vjet pas rënies së komunizmit, vendi s’ka as qeveri dhe as opozitë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kujtuar 27-vjetorin e rrëzimit të regjimit komunist. Përmes një mesazhi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut …

Tragjike/ Motrat adoleshente vrasin veten, dyshohet se ishin pjesë e lojës “Balena blu”

Adoleshentë që vrasin veten, të rinj që gëlltisin detergjent si sfida online. Interneti ka sjellë shumë të mira, por në …

Ish-ministri i LSI-së Sokol Dervishaj merret në pyetje te Krimet e Rënda për skandalin e rrugëve

Për ish-ministrat e LSI-së kanë lindur telashet me krimet e rënda. Pasi dje u thirr për tu pyetur në prokurori …

Lista Serbe kushtëzon Demarkacionin, shtyhet seanca e Kuvendit

Demarkacioni me Malin e Zi nuk ka gjasë të kalojë pa votat e deputetëve të Listës Serbe. Këta të fundit …

PS zhvesh Fatmir Xhafajn nga kostumi i martirit, refuzohet vetingu për Ministrin e Brendshëm

Në prezantimin që i bëri projektligjit të Vetingut në polici, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj lëshoi një deklaratë të guximshme …


Dasem në familjen Bieber,Justin bashkë me Selenë n

Një nga çiftet më të përfolura të showbizit pas ndarjes dhe ribashkimit të tyre kanë udhëtuar kë…

Romir Zalla: Nuk më japin kredi se jam aktor

Artistët ndihen të nënvlerësuar, sepse duke krahasuar atë çfarë japin me atë çfarë marrin është thje…

Aktori i "Deadpool" suprizon fëmijën e sëmurë

Aktori Ryan Reynolds, ylli i filmave “Deadpool”, shpërndau në rrjetin social “Facebook” disa fotogra…

Dua Lipa feston suksesin e rradhës (FOTO)

Pas këngës shumë të suksesshme “New Rules”, të cilën e publikoi në vitin 2017, ajo erdhi me një tjet…

Emma Watson, një milion paund kundër Harvey Weinstein

Personazhe të njohur ia janë bashkuar një nga një kësaj historie duke treguar secili eksperiencën e …

TË FUNDIT
MË TË LEXUARAT

VIDEO/ Bakaj u tregon gishtin tifozëve të Partizanit, përplaset me Olsi Ramën në tunel

Ishte minuta e 93-të e ndeshjes Partizani – Kukësi ndërsa rezultati shënonte 2-1 për miqtë verlindorë në tabelën e stadiumit “Selman Stërmasi” në Tiranë. Trajneri …

VIDEO/ Trajneri shqiptar nuk përmbahet LIVE pas ndeshjes: Të q*fsha…

Një incident ka ndodhur në fundin e ndeshjes Drita-Ferronikeli të përfunduar me rezultatin 1-0 në favor të vendasve. Protagonist kësaj here ka qenë trajneri i …

Olsi Rama shpërthen ndaj FSHF-së: Me dy standarde, po punon kundër Partizanit

Pas humbjes 3-1 në përballjen me Kukësin, Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama, ka akuzuar hapur gjyqtarin Kridens Meta për vendime të qëllimshme kundër …

FOTO+VIDEO/ Patinatores i griset fustani në Lojërat Olimpike, tregon gjoksin LIVE

Një moment i sikletshëm në Lojërat Olimpike Dimërore. Në disiplinën e patinazhit, sportistja e Francës, Gabriella Papadakis është bërë protagoniste gjatë garës në çift. Fustani …

VIDEO/ Inter zhytet në krizë, humbje edhe në Genoa

Interi zhytet më tej në krizë. Zikaltrit janë mposhtur në udhëtim nga Genoa pas një performance tejet të dobët të shtunën mbrëma. Andrea Ranocchnia shënoi …


Ermal Meta: E dua Fabrizon por jo aq sa për të qënë gay

Pas triumfimit në “Sanremo” me “Non mi avete fatto niente” Ermal Meta arriti dhe një sukses tjetër. Albumi I tij rezultoi të ishte më I …

Dasem në familjen Bieber,Justin bashkë me Selenë n

Një nga çiftet më të përfolura të showbizit pas ndarjes dhe ribashkimit të tyre kanë udhëtuar këtë fundjavë në një prej ishujve më të bukur …

Romir Zalla: Nuk më japin kredi se jam aktor

Artistët ndihen të nënvlerësuar, sepse duke krahasuar atë çfarë japin me atë çfarë marrin është thjesht diçka shumë qesharake. Këtë gjë e ka pohuar edhe …

Veshjet më të bukura në javën e modës në NY (foto)

Palltot ishin në krye të pamjes sonë të preferuar nga Java e Modës së Nju Jorkut, duke i kthyer palltot me ngjyra të ndritshme dhe …

Studimi: Njerëzit nuk i kanë frikë alienët, përkundrazi i pëlqejnë

Ideja që mund të ekzistojnë civilizime jashtëtokësore nuk i tremb njerëzit, përkundrazi u pëlqen shumë. Ky është rezultati i tre studimeve të publikuara në revistën …

Rrëfimi i 28 vjeçares nga Tirana: Si e zbulova tradhëtinë e burrit, bisedat perverse në celular…

Një 28 vjeçare nga Tirana tregoi se si kishte zbuluar tradhëtinë e bashkëjetuesit të saj me të cilin kishin një vajzë. Në një intervistë për …
Kthehu